Spotkanie z pisarzem

9 listopada w klasach 1-3 odbyło się spotkanie z tyskim pisarzem Panem Waldemarem Cichoniem, autorem książek o znanym i lubianym kocie „Cukierku”.

Wydarzenie wpisuje się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podczas spotkania nasz gość przeczytał dzieciom jedną z przygód kota Cukierka, opowiedział kilka ciekawostek z życia codziennego bohaterów swoich książek a także jak wygląda droga książki zanim trafi ona do czytelnika.

Przed spotkaniem został ogłoszony konkurs osobno dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Klasy 1 miały za zadanie narysować portret kota Cukierka, klasy 2 – wybraną przygodę z książek o kocie Cukierku, a klasy 3 ilustrowały nową, wymyśloną przez siebie przygodę. W związku z ogłoszonym konkursem podczas spotkania zostali wyłonieni laureaci wskazani przez autora.

Za portret kota Cukierka nagrodę otrzymał :

Mikołaj Szachnowski z klasy 1C

Za zilustrowanie wybranej przygody o kocie Cukierku nagrodę otrzymał:

Bartek Duźniak z klasy 2D

Za zilustrowanie wymyślonej nowej przygody o kocie Cukierku nagrodę otrzymała:

Iza Cetnar z klasy 3C

Wszystkie prace były przepiękne i każda z nich zasługuje na uznanie. Autor miał nie lada problem aby wyłonić jedną z nich 🙂

Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem i bardzo chętnie zadawali pytania.

Pan Waldemar Cichoń jest autorem popularnej lektury pt. „Cukierku, Ty łobuzie”, a także dalszych części przygód o tytułowym kocie. Oprócz tego napisał również, m. in. takie książki jak „Skrzat” czy „Witajcie w Wynalazkowie”.

Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić wybrane książki, a także uzyskać imienną dedykację autora.

Bajkowe przedstawienia

5 listopada – w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966) – przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas 1a i 1d wzięli udział w kukiełkowym przedstawieniu bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Aktorami byli pierwszoklasiści i ogromnym zaangażowaniem odgrywali role bajkowych postaci: Czerwonego Kapturka, mamy, babci, gajowego, ptaszka oraz wilka.

Pozostali uczniowie stanowili widownię i z zainteresowaniem słuchali bajki.

Biblioteczny konkurs fotograficzny „Złota jesień z książką w tle” rozstrzygnięty

Wyniki konkursu: Nagroda główna – Dawid Hołojda kl. 7a,
wyróżnienia: Paulina Bachanek 4b, Zosia Jusiak 4c i Kacper Mielniczuk 5d.
Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Na konkurs wpłynęło 16 zdjęć, wszystkie pomysłowe, piękne i kolorowe. Można je podziwiać na wystawie przed wejściem do biblioteki.