Jesteś tutaj: Start / Rodzice / mLegitymacja

mLegitymacja

Nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji w sprawie możliwości wydawania dokumentu elektronicznego - mLegitymacji.

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej.

Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

• potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły,
  • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu (wg gov.pl).

Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1700 ze zm.)

Kolejność działań:

1. Pobrać wniosek, wypełnić i przesłać do sekretariatu szkoły przez e-mail: sp10@oswiata.tychy.pl
  2. Wysłać zdjęcie dziecka (dzieci) przez e-mail: sp10@oswiata.tychy.pl (aktualne zdjęcie spełniające wymogi zdjęcia dokumentowego w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 500x600 px.).
  3. Oczekiwać na kod QR i kod aktywacyjny do aplikacji mObywatel.
  4. Zainstalować aplikacje mObywatel ze sklepu Google Play lub Apps Store. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanować otrzymany kod QR oraz wpisać kod aktywacyjny mLegitymacji.
  5. Aby anulować (utrata telefonu, niepoprawnego działania, utrata tożsamości, rezygnacja z usług) mLegitymacje należy pobrać, wypełnić i przesłać wniosek do sekretariatu przez
    e-mail: sp10@oswiata.tychy.pl. Potwierdzenie uzyskujemy w e-mailu zwrotnym.

Wymagania techniczne dla urządzeń mobilnych:

1. systemy operacyjne Android w wersji 6.0 lub wyższej, lub iOS w wersji nie niższej niż 10.3,

2. połączenie z internetem.

Ważne linki: