Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Nasi uczniowie i absolwenci

Binda Natalia, malarz

 

  

W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach - specjalizacja jubilerska. W 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni Malarstwa Ściennego i Monumentalnego u prof. Antoniego Cygana. Pracą dyplomową były malowidła na ścianach prezbiterium oraz ołtarza i ambony kościoła pw. Świętego Krzyża na tyskim cmentarzu w parafii Ducha Świętego. Od 2005 roku jest członkiem Stowarzyszenia Młodych Twórców Strefart w Tychach. 

  

 


 Grzegorz Niemczuk

 

 

– polski pianista klasyczny. Naukę gry na fortepianie rozpoczął od 7 roku życia. Początkowo kształcił się w PSM w Tychach, następnie w ZPSM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W roku 2009 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Józefa Stompla. Uczestniczył w licznych kursach muzycznych, które prowadzili m.in. Krystian Zimerman, Jeffrey Swann, Andrzej Jasiński, Piotr Paleczny, Đặng Thái Sơn, Michel Béroff.

Według stanu na kwiecień 2015 wystąpił z ponad 350 recitalami i koncertami w 22 krajach na sześciu kontynentach. Grał m.in. w Carnegie Hall Weill Recital Hall i Steinway Hall w Nowym Jorku, Kioi Hall w Tokio, Teatro Sérgio Cardoso w São Paulo, Teatro Puccini, Palau de la Música Catalana w Barcelonie, Ogrodach Botanicznych w Singapurze, Auditorium w Palma de Mallorca, Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i na Zamku Królewskim w Warszawie. Szczególne miejsce w jego działalności artystycznej zajmują festiwale. Występował czterokrotnie na International Keyboard Institute and Festival w Nowym Jorku (2008, 2009, 2011, 2014), trzykrotnie na Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych (Litwa,Słowacja, Finlandia), dwukrotnie na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2009, 2014), Ferenc Liszt Piano Festival w Addis-Abebie (Etiopia, 2011), "Leipziger Chopin-Tage" w Lipsku.

Kontynuując aktywność koncertową w 2011 roku rozpoczął również działalność pedagogiczną prowadząc klasę fortepianu na Wydziale Artystycznym Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi również kursy mistrzowskie (Polska, Brazylia, Singapur, Malezja, Norwegia).

I nagrody

 • VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny , Città di Piove di Sacco, Włochy (2014)
 • Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "2013 International Carnegie Hall Concerto Debut Competition", Nowy Jork (2013)
 • XL Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, Warszawa (2010)
 • IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny EPTA, Waterloo (2008)
 • Festiwal "Chopinowskie Interpretacje Młodych", Konin-Żychlin (2008)
 • XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Stefano Marizza, Triest (2007)
 • VI Śląski Konkurs Pianistyczny, Zabrze (2003)

  


  Jarosław Jędrysik

 

W latach 1998-2015 pracował w Górnośląskim Tygodniku Regionalnym „Echo”, gdzie przeszedł wszystkie szczeble dziennikarskiego wtajemniczenia – od współpracownika, poprzez dziennikarza, redaktora działu, po zastępcę redaktora naczelnego i redaktora naczelnego. Obecnie ze swoim dawnym zespołem redakcyjnym współtworzy niezależny i opiniotwórczy tygodnik „Nowe Info”. Wyróżnienia, nominacje: 2016 Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2015” w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne” za tekst historyczny pt. „Tak przyszliście nas oswobodzić”.

Wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w ramach Nagrody im. Aleksandra Milskiego dla mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla społeczności – dla redakcji Górnośląskiego Tygodnika Regionalnego „Echo” w składzie: Jarosław Jędrysik, Renata Botor-Pławecka i Zdzisław Barszewicz. 2013 Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2012” w kategorii „Społeczeństwo” za cykl dwóch tekstów „Dorobek życia do rozbiórki” i „Samowolka uchylona”. Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2012” w kategorii „Rolnictwo, wieś, ekologia” za tekst „Dymy nad Tychami (współautorstwo). 2012 Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2011” w kategorii „Społeczeństwo ” za tekst „Satysfakcja za 70 tys. zł”. 2010 Wyróżnienie Transparency International Polska za propagowanie transparentności życia publicznego w konkursie dla prasy lokalnej „Blaski i cienie budowy demokracji lokalnej – wolna i niezależna prasa gwarantem demokracji i podnoszenia jakości życia publicznego”, organizowanego przez prezydenta RP (artykuł pt. „Jak dostaje się pracę w gminnej księgowości”). 2009 Nominacja do nagrody w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Local Press 2009” w kategorii „Publicystyka historyczna” za tekst „Czerwone chrzty w Tychach i w regionie, czyli jak komuniści tworzyli nową, świecką tradycję”.

 


 Sylwia Edyta Pycia 

polska siatkarka grająca na pozycji środkowej, reprezentantka kraju. Zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Europy w 2005 roku. Wraz z reprezentacją zajęła także szóste miejsce na Mistrzostwach Europy 2001, siódme na Grand Prix 2005, czwarte w Pucharze Wielkich Mistrzyń 2005 oraz piętnaste na Mistrzostwach Świata w 2006 roku. Od 2012 roku zawodniczka Budowlanych Łódź. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 listopada 2005 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

  


  Waldemar Cichoń

 

 

 

W dzieciństwie nade wszystko uwielbiał czytać. To były czasy, kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o Internecie, grach komputerowych i 100 kanałach w telewizji, więc książki były jedną z niewielu dostępnych rozrywek. Czytał średnio trzy książki na tydzień. Dwa razy w tygodniu szedł więc pieszo do biblioteki położonej na sąsiednim osiedlu. Dochodziło do tego, że mama musiała go w wakacje zmuszać do wychodzenia na podwórko. Na niewiele się to zdało, bo  wychodził na podwórko z książką ukrytą pod ubraniem. Czasem się udawało, jeśli jednak mamina kontrola wykryła,  ratował się czytając książki pod kołdrą przy świetle latarki. Pisać  zaczął stosunkowo późno. Oczywiście, w szkole pisał wypracowania, ale oprócz nauczycieli nikt ich nie czytał, więc to się chyba nie liczy. Potem poszedł na studia, skończył dziennikarstwo i zaczął pisać do gazet. Robił to przez całkiem długi okres swojego życia. Książki zaczął pisać jeszcze później.
Dziś nie jest już dziennikarzem – pracuje w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach, gdzie zajmuje się wydawnictwami, promocją i reklamą oraz, jak mawiają jego złośliwi koledzy, sprawami z pogranicza magii i rzeczy nadprzyrodzonych. A książki pisze w tzw. międzyczasie.

Pierwszą książką dla dzieci, którą napisał były „Odsiarczanie skrzata Megawata”. Najbardziej znanymi i popularnymi książkami są jednak te z serii o kocie Cukierku. Dotąd ukazało się pięć części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie: „Cukierku, ty łobuzie!” (2011 r.), „Nie martw się, Cukierku!” (2012 r.),, „Popraw się, Cukierku!” (2013 r.), „Jak się masz, Cukierku” (2014 r.) oraz „Gdzie jesteś, Cukierku?” (2015 r.).  Najnowszą książką jest „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”. Napisana po polsku i śląsku jest poświęcona wielkim postaciom – „wartym pieśni”, jak powiedziałby Zbigniew Herbert – oraz niesamowitym, ale prawdziwym wydarzeniom z historii Górnego Śląska. „Zdarziło sie na Ślonsku” ukazało się nakładem Wydawnictwa Żwakowskiego w 2015 r.

   


  Michał Piotrowski

 

 

– Najlepszy tancerz irlandzki w Polsce. Uczeń Anne-Marie Cunningham, znanej z show Riverdance oraz Kevina McCormack’a – dziesięciokrotnego Mistrza Świata w tańcu irlandzkim, byłego Dance Capitana Riverdance. Jako pierwszy Polak zakwalifikował się do kategorii Open (najwyżej kategorii zaawansowania w tańcu irlandzkim) oraz jako pierwszy Europejczyk (spoza Wysp Brytyjskich) został zaproszony do współpracy z Riverdance. Występował jako solista niemieckiego show Heart of Ireland. W 2006, 2007, 2008 i 2009 roku zdobył tytuł solowego Mistrza Europy i wziął udział w Mistrzostwach Świata w Glasgow w 2007 roku. Często występuje na zawodach i mistrzostwach odbywających się na Wyspach Brytyjskich. Ceniony jest za niepowtarzalny styl i niezwykłą wyobraźnię taneczną. Obecnie nauczyciel tańca irlandzkiego w Broadway Dance Center (New York USA). 

 


 

 • Odwiedziło nas: 883553
 • Do końca roku: 102 dni
 • Do wakacji: 277 dni

Poniedziałek, 2021-09-20

Imieniny: Eustachego, Faustyny
 • Tychy
 • 11.4°C
 • zachmurzenie duże
 • Wiatr: 3.36m/s N
 • Ciśnienie: 1019 hPa
 • Wilgotność: 70%
 • Wschód słońca: 06:27
 • Zachód słońca: 18:47
 • Źródło: OpenWeatherMap