Nasze dziewczynki na podium

W piątek 28 października w Szkole Podstawowj nr 19 w Tychach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 4a – Aleksandra Antosiewicz oraz Zuzanna Mrzyczek. Piękna recytacja, dobra prezencja  oraz troszeczkę szczęścia sprawiły, że zajęły II miejsce!!! BRAWO!!  Gratulujemy !!

Konkurs przebiegał w bardzo życzliwej i miłej atmosferze, za co dziękujemy organizatorkom  – Paniom bibliotekarkom ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach.

Sprawdzcie, jakie wiersze przyniosły Waszym koleżankom sukces.

Wiersz pt. „Kwoka” Jana Brzechwy recytowała Ola. Posłuchajcie go w wykonaniu aktorki Jolanty Wolters TUTAJ

Natomiast wiersz pt. „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima recytowała Zuzanna. Posłuchajcie go w wykonaniu Piotra Fronczewskiego TUTAJ