24.10.2023 – Uroczystość pasowania na czytelnika

To było święto biblioteki! Uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali, że będą szanować książki i zostali za pomocą Wielkiej Księgi Legend Polskich pasowani przez panie bibliotekarki na czytelników biblioteki.

Uczniowie z klasy 4c pod kierunkiem p. Teresy Kurpas przygotowali piękny program artystyczny – zagadki na rozpoznawanie tytułów i bohaterów bajek oraz wiersze i piosenki, które uczyły młodszych kolegów i koleżanki jak należy dbać o książki.

Na pamiątkę tej uroczystości każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, papierową sówkę z origami i okolicznościowy wiersz zatytułowany „Prośby książki”, a Pani Dyrektor Anna Wolnik wręczyła wychowawczyniom klas pamiątkowe dyplomy.

W bibliotece dzieci poznały główne zasady regulaminu wypożyczania, otrzymały karty czytelnika, następnie mogły sobie same wybrać i i wypożyczyć pierwsze książki.

Życzymy pierwszoklasistom, aby byli wspaniałymi czytelnikami i zawsze kochali książki.