Przerwa na czytanie

SP 10 w Tychach przystąpiła
dnia 27 października 2023 r. do Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.  Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, poza tym wpisało się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Udział w biciu rekordu brała cała społeczność szkolna – uczniowie, Dyrekcja
i nauczyciele, panie sekretarki i kucharki oraz inni pracownicy szkoły. Czytaliśmy wszędzie – na korytarzach, w klasach, w świetlicy, w bibliotekach, na sali gimnastycznej, w sekretariacie i na spacerze. Można było przynieść swoją ulubioną książkę do czytania lub wypożyczyć książkę z biblioteki. Tego dnia odnotowaliśmy w bibliotece rekordową liczbę wypożyczeń. Mamy nadzieję, że rekord w liczbie osób czytających na przerwie zostanie kolejny raz po pobity.