Emocje i uczucia mieszkają w twojej głowie

Dzień dobry!

Dziś będzie temat o tym, co mieszka w każdej głowie – dużej i małej 🙂

Na początek posłuchajcie bajki. Na Ubulandii – podobnie jak na Ziemi – gości zarówno radość jak i smutek, a odczuwanie różnych emocji i doznań stanowi codzienny element życia. Ponieważ Ubu nie do końca zdążył oswoić się z bogactwem uczuć występującym na Ziemi, Pola postanowiła dokładnie mu wszystko wyjaśnić…

Bajka dla dzieci po polsku o emocjach (źródło: Ubu – YouTube).

Co wiesz o uczuciach?

Co wiesz o uczuciach? (źródło: Wiercipięta – YouTube).

EMOCJA trwa krótko, UCZUCIE jest trwałe. W poniższym filmiku dzieci uczą się mówić i nazywać swoje uczucia – spróbuj razem z nimi.

Uczucia (źródło: GCK DOBROSZYCE – YouTube).

Gdy zaczynasz czuć, rodzą się uczucia – posłuchaj:

Co robią uczucia? (źródło: Robert Poczekaj – YouTube).

Emocje towarzyszą nam przez całe życie. Mogą być pozytywne, mogą być także negatywne. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu. Jest tam bardzo ciekawe ćwiczenie. Spróbujcie rozpoznać, jakie emocje przedstawia wykonany przez prowadzącą taniec.

Jak wydobywa się emocje? (źródło: Fundacja Uniwersytet Dzieci – YouTube).

Podsumujmy temat o emocjach zabawą – film to okazja do powtórzenia podstawowych emocji. Wykonujcie zadania razem z prowadzącym:

Emocje (źródło: Sieć Przedszkoli Dzwoneczek – YouTube).

Teraz zapraszamy do wysłuchania piosenki, a potem do ułożenia puzzli.

Jeśli Jesteś Dziś Szczęśliwy  (źródło: HeyKids – Piosenki Dla Dzieci – YouTube).
Puzzle online – po kliknięciu puzzle otworzą się w nowym oknie.

Teraz zabawa – nauczcie się naśladować gesty z piosenki (zdradzę, że będzie szybciej i szybciej i coraz szybciej 🙂

Bim Bum ~ A Clapping Game Song (źródło: Visual Musical Minds – YouTube).

Na zakończenie bajka – wysłuchaj jej w spokoju, zaproś rodziców, porozmawiajcie.

Bajka o Emocjach – Violetta Ambroziak-Krzysztofowicz (źródło:
Psychoterapia i Hipnoza – YouTube).

Życzymy miłego dnia! Do zobaczenia!