Kosmiczne Podróże

Dzień dobry. Dzisiaj zabierzemy Was w kosmiczną podróż. Mamy nadzieję, że się wszystkim ta wycieczka spodoba.

Wsiadamy do rakiety i wyruszamy.

😲6 Trucos para Atraer más Tráfico a tu Sitio Web🚀 #content #socialmedia  #movil #webdesign #email #Marketi… | Ilustraciones, Marketing digital,  Cohetes espaciales

Zanim jednak wyruszymy na podbój wszechświata, spróbujcie sami wykonać rakietę.

Rakieta kosmiczna – praca plastyczna (źródło: Praca Plastyczna – YouTube).

GOTOWE! TO RUSZAMY!

Start Promu Kosmicznego -Super Efekt Dżwięku (źródło: Waski810 ™ – YouTube).
Z Centrum Kosmicznego im. J.F. Kennedy’ego na Florydzie wystartował wahadłowiec z sześcioosobową załogą na pokładzie.

Hura!!!!

Pin de Sarias en Gifs | Fondo de pantalla gif, Animacion, Gif

I wystartowaliśmy. Opuszczamy naszą planetę.

>>> 🙂 <<<

Co można zobaczyć w naszym układzie słonecznym?

Sami zobaczcie.

Wyruszamy w kosmos! – zagadki i ciekawostki (źródło: bluefingersbywiola – YouTube).

Zanim jednak wrócimy na Ziemię, poznamy wszystkie planety i zobaczymy jeszcze dużo ciekawych rzeczy.

Pomoże nam w tym Paxi.

Poznajcie Paxi.

W czasie podróży statkiem kosmicznym podziwiał planety i gwiazdy. Po wylądowaniu przywitał go mały Marsjanin, który nazywał się Paxi. Dowiedział się od niego, że Marsjanie żyją podobnie jak ludzie na Ziemi. Zakupy robią w sklepach, wieczorami chodzą do kina i teatru, a małe dzieci do szkoły, i tak jak on uczą się dodawania, odejmowania i tabliczki mnożenia. Najbardziej spodobały mu się ich samochody, które nie jeżdżą po ulicach, tylko latają w powietrzu. Na koniec jego wyprawy pożegnał się z Paxim i zaprosił go do siebie na Ziemię.

Podróż ta długo pozostanie w jego pamięci będzie czekał na swojego przyjaciela Paxiego.

Kim jest Paxi? (źródło: European Space Agency, ESA – YouTube).

Narysujcie statek dla Paxi.

Rysunek i kolorystyka Ufo | Jak narysować Ufo (źródło: Rysowanie i Kolorowanie dla Dzieci – YouTube).

A teraz poznajmy planety.

Układ Słoneczny dla dzieci (źródło: Bajki edukacyjne dla dzieci – YouTube).

Ciekawostki o kosmosie

Słońce jest największym obiektem w Układzie Słonecznym.

Układ Słoneczny – układ planetarny w galaktyce Drogi Mlecznej, składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich: ośmiu planet, co najmniej 205 ich księżyców, pięciu planet karłowatych i miliardów (a być może nawet bilionów) małych ciał, do których zalicza się planetoidy, komety i meteoroidy.

Olympus Mons – wygasły wulkan znajdujący się na Marsie mierzy około 26 000 metrów wysokości, to trzy razy więcej niż najwyższa góra Ziemi!

We wszechświecie jest więcej gwiazd niż ziaren piasku na wszystkich plażach na Ziemi.

W kosmos wystrzelono statki kosmiczne z nagraniem płaczu dziecka, pocałunku, wycia psa, pozdrowień w wielu językach świata oraz fragmentów utworów muzycznych. Być może w kosmosie żyją istoty rozumne i odczytają te informacje.

Najbardziej spektakularne i znane pierścienie planetarne należą do Saturna, ale wszystkie cztery największe planety Układu Słonecznego (gazowe olbrzymy: Jowisz, Saturn, Uran i Neptun) mają układy pierścieni.

Mars – czwarta od Słońca planeta Układu Słonecznego. Krąży między orbitą Ziemi a pasem planetoid, dzielącym go od orbity Jowisza. Planeta została nazwana od imienia rzymskiego boga wojny – Marsa, zawdzięcza ją barwie, która przy obserwacji z Ziemi wydaje się rdzawo-czerwona i kojarzyła się starożytnym Rzymianom z pożogą wojenną.

Z pierwszym zwierzęciem w kosmosie zwykle kojarzy się Łajka – suczka, która była pierwszym stworzeniem umieszczonym na orbicie okołoziemskiej, chociaż nie pierwszym w przestrzeni kosmicznej. Jako pierwsza poleciała w kosmos muszka owocowa.

Jak wiele dowiedziałeś się dziś o kosmosie? Sprawdź swoją wiedzę!

Najpierw kilka zagadek.

KOSMOS – zagadki dla dzieci (źródło: Zielona Żyrafa – YouTube).

Kosmos – quiz wiedzy.

Czym jest Słońce?

• planetą
  • orbitą
  • gwiazdą
  • galaktyką

Ile jest planet w Układzie Słonecznym?

Jak nazywa się największa planeta w Układzie Słonecznym?

• Jowisz
  • Neptun
  • Pluton

Jak nazywa się planeta położona najbliżej Słońca?

• Wenus
  • Ziemia
  • Merkury
  • Uran

Jak nazywa się galaktyka, w której znajduje się Ziemia?

• Droga Mleczna
  • Układ Słoneczny
  • Galaktyka Andromedy
  • GN-z11

Ile planet w Układzie Słonecznym ma pierścienie?

Która planeta nazywana jest „Czerwoną planetą”?

• Wenus
  • Pluton
  • Mars
giphy.gif 640×480 pixels | Gif collection, Animation, Cool animations

Sprawdź czy dobrze odpowiedziałeś na pytania.

Czym jest Słońce? —> Słońce jest gwiazdą.

Ile jest planet w Układzie Słonecznym? —> 8

Jak nazywa się największa planeta w Układzie Słonecznym? —> Jowisz

Jak nazywa się planeta położona najbliżej Słońca? —> Merkury

Jak nazywa się galaktyka, w której znajduje się Ziemia? —> Układ Słoneczny

Ile planet w Układzie Słonecznym ma pierścienie? —> 4

Która planeta nazywana jest „Czerwoną planetą”? —> Mars

ESA - Paxi explores exoplanets

Na pewno udało Ci się odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania.

Może w przyszłości wygrasz pierwszą nagrodę w konkursie o kosmosie i polecisz na swoją ulubioną planetę, tak jak przyjaciel Maxiego.

Lubisz karaoke?

To na zakończenie zaśpiewaj kosmiczną piosenkę.

Układ Słoneczny  (źródło: Śpiewające Brzdące – Piosenki dla dzieci -YouTube).

I to już koniec naszej podróży. Mam nadzieję, że Was zaciekawiła.

Do widzenia 🙂

Rocket Animation | Motion design animation, Animation design, Animated icons