Dzień Życzliwości

Na początek krótka historia…

Początkowo Dzień Życzliwości nosił nazwę Dnia Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day. Był on odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem i miał służyć promowaniu idei pokoju na świecie.

Posłuchajcie, co o ŻYCZLIWOŚCI mówią wasi koledzy i koleżanki z innych szkół i przedszkoli:

Co to jest życzliwość? (źródło: Dami Wałbrzych – YouTube).

Jakich innych słów możemy użyć, zamiast ŻYCZLIWY?

Spójrzcie poniżej:

źródło: kreatywnapedagogika.wordpress.com/2018/11/20/zyczliwosc-czy-jest-jeszcze-komus-potrzebna/

A teraz kilka przysłów, które pasują do Dnia Życzliwości 🙂

źródło: bibliotekabol1.blogspot.com/2014/11/swiatowy-dzien-zyczliwosci-i-pozdrowien.html

W wolnej chwili obejrzyjcie krótką bajkę. Z niej także dowiecie się, co to znaczy być życzliwym.

Kot-O-Ciaki | Kocia życzliwość  (źródło: Kot-O-Ciaki- YouTube)

A na koniec kolorowanki. Dzisiaj ich bohaterem jest ulubiony miś wszystkich dzieci. Po kliknięciu w obrazek, kolorowanka otworzy się w nowej karcie (w formacie .pdf do wydruku).

MIŁEJ ZABAWY !!!

DO ZOBACZENIA!!!