Eko – kultura

Cześć, Robaczki!

Dzisiaj kończymy temat ochrony naszej planety – Ziemi.

Na początek posłuchajcie uważnie piosenki, znajdziecie w niej kilka zasad, jakimi możemy się kierować w codziennym życiu, aby pomóc naszej planecie.

Ekokultura – Bliżej Przedszkola (YouTube)

Potraficie wymienić zachowania proekologiczne, które pojawiły się w piosence? Było ich 10, ale spróbujcie podać 5. Jeśli nie pamiętacie, wysłuchacie piosenki jeszcze raz.

To nie żadna bzdura

Niech zapanuje EKOKULTURA!

Znacie Rodzinkę Treflików – zobaczcie, co ich spotkało, gdy dzieci nie sprzątały nagromadzonych śmieci. Odwlekają wykonanie tego zadania, aż śmieci dowodzone przez plastikową torbę przejmują władzę nad parkiem. Ciekawi jesteście, co będzie dalej?

Rodzina Treflików – The Treflik Family – official (YouTube)

A teraz puzzle. Gdy klikniesz w obrazek poniżej, puzzle otworzą się w nowej karcie. Pod znakiem zapytania kryje się myszka, która poda ci instrukcję.

Zanieczyszczenia świata – puzzle – http://scholaris.pl/

Czas na QUIZ – to będzie takie ćwiczenie, w którym musisz wybrać właściwe zachowania, które nie szkodzą przyrodzie. Kliknij na obrazek, przeniesiesz się na stronę z zadaniami. Powodzenia!

Quiz – Jak nie szkodzić przyrodzie? – scholaris.pl

Przed weekendem zapraszamy do fajnej zabawy. Wykonuj polecenia i baw się znakomicie!

malocakids (YouTube)

I doszliśmy już do końca naszego spotkania.

Do poniedziałku! Cześć!